10 Adımda Neden Robotik Kaynak Uygulamasına Geçmelisiniz?

Kaynak önemli bir üretim sürecidir ve aynı zamanda ustalaşılması en zor alanlardan biridir. Metal ark kaynağı özellikle zordur; çünkü sürekli bir torç oryantasyonu ve ark uzunluğunun korunmasını gerektirir.

Robotik Kaynak Hücreleri, bu avantajları sağlayarak dört fayda alanı sağlar:

-Geliştirilmiş kalite
-Artan kapasite
-Düşük maliyetler
-Daha güvenli çalışma koşulları

İyileştirilmiş kalite: Otomatik bir kaynak sistemi tutarlılık sağlar. Yüksek tekrarlanabilirlik, torcun aynı şekilde konumlandırıldığı ve yay uzunluğunun her döngüde aynı olduğu anlamına gelir. Bu, özellikle parça tasarımı erişimi zorlaştırdığında, el ile kaynağa kıyasla parça parça değişimi büyük ölçüde azaltır.

Artan kapasite: Otomatik kaynak sistemleri öğle yemeği molası olmadan 7/24 çalışabilir. Otomatik kaynak, manuel olarak ve kesinlikle daha tutarlı bir şekilde yapmaktan daha hızlıdır; bu da üretim planlamasını ve yönetimini basitleştirir, çünkü kararlı bir döngü süresi saat, vardiya ve gün için saat başına öngörülebilir çıktılara yol açar.

Düşük maliyetler: Daha kısa döngü süreleri ve daha uzun çalışma saatleri kaynak başına daha düşük maliyete yol açar, ancak bu yalnızca maliyet tasarrufu değildir. Otomatik kaynak hem hurda hem de sarf malzemesi maliyetlerini düşürür. Hurda düşüyor, çünkü yorulma kaynaklı hatalar yoktur. Sarf malzemesi kullanımı azalır, çünkü robot her seferinde yalnızca minimum miktarda dolgu maddesi kullanır. Dolgu boyutunun tasarım spesifikasyonunda tutulması küçük bir tasarruf gibi görünebilir, ancak binlerce metreden fazla kaynak ekleyenlerden bir tanesidir.

Daha güvenli çalışma koşulları: Kaynakçıların ark parlamasına ve kaynak sıcağına karşı korunması gerekir. Otomatik kaynak, çalışanları bu tehlikelerden uzak tutar ve daha güvenli, daha keyifli bir çalışma ortamı yaratır. Ayrıca, ek kişisel koruyucu ekipmanlara yatırım yapmaya da gerek yoktur.

Kaynak işlemi yetenekli bir iştir, ancak genellikle otomasyon için uygundur. Otomatik kaynak uygulayan üreticiler, daha iyi kalite, daha düşük maliyet ve daha iyi çalışma koşulları elde eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here