Endüstriyel Robot Satışları 2018’de Rekor Kırdı

Endüstriyel robot satışları, 2018’in ilk üç çeyreğinde, özellikle de otomotiv dışı şirketlere verilen siparişlere bakıldığında, Robotik Endüstriler Birliği (DEA) ‘nin son rakamlarına göre rekor seviyelere ulaştı.

Geçtiğimiz birkaç on yıl boyunca, endüstriyel robotlara olan talep giderek artmış ve geniş bir yelpazedeki pazarlardaki varlıkları artmıştır. Son istatistikler, bu eğilimin güçlü bir şekilde devam ettiğini ve gelecekte de büyümenin devam etmesine zemin hazırladığını ortaya koyuyor.

Endüstriyel Robot Vurgusu | Otomotiv Dışı Siparişlerde Pazar Payı Kazanıyor

Tarihsel olarak, otomotiv endüstrisi (OEM’ler ve kademe tedarikçiler) Kuzey Amerika robot pazarının% 60’ından fazlasını oluşturuyor, ancak Eylül 2018’den itibaren bu rakam% 52’ye düşüyor. Bu, otomotiv dışı sektöre verilen siparişlerin% 48’ini bırakır – iki segment 1984’ten bu yana en yakın olanıdır.

Toplamda, 2018’in ilk 9 ayında 1.31 milyar dolar değerinde 22.078 adet endüstriyel robot siparişi verildi. Bu, birimlerde% 17 ve bir önceki yıla göre% 11 oranında gelirken, otomotiv dışı şirketlere verilen siparişler 2017’ye göre% 24 arttı.

Dikkate değer kazanımlar arasında geçen yıl% 30 büyüyen yaşam bilimleri endüstrisi,% 24 büyüme ile gıda ve tüketim malları endüstrisi,% 16 büyüme gösteren plastik ve kauçuk endüstrisi ve% 14 büyüme ile elektronik endüstrisi vardı satış.

Endüstriyel Robotlar Büyümeye Devam Ediyor

DEA, robotların daha karmaşık, daha güvenli ve çeşitli form faktörlerinde daha uygun için, sürekli genişleyen çeşitli endüstrilerdeki yeni kullanıcılara daha çekici gelmektedir. Temel olarak, robotlar daha yetenekli ve daha karlı hale geliyor ve daha geniş bir sektör yelpazesinde daha fazla şirket potansiyel değerlerini gerçekleştiriyor.

Otomotiv robotlarının siparişleri döngüsel bir dönüşümü temsil ediyor ve genel olarak endüstriyel robot teknolojilerine endüstriyel sektörde ilgi artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl, sadece birkaç farklı sektörde artan otomatikleştirilmiş üretim artış eğiliminin bir devamıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here