Robotlu Üretim Hatlarında Maksimum Emniyet | Euchner MGB

Robotlu üretim hatları günümüzde giderek yaygınlaşırken, robotlar ve emniyet konusu her zaman önemli olmuştur. Euchner MGB Çok Fonksiyonlu Emniyet modülü, robotlu sistemlerde maksimum emniyet sağlarken, kesintisiz bir üretim yapmanızı sağlar. Sağlam ve dayanıklı yapısı sayesinde, robot hücrelerinde kullanıma uygundur.

İlginizi Çekebilir: Robotlarla Emniyetli Bir Şekilde Nasıl Çalışırım?

Neden Euchner MGB?

Üstün Emniyet Kategorisi

EN ISO 13849-1 uyarınca Performance Level e ya da EN 62061 uyarında SIL3 – temel sistem ile bile tüm bu gereksinimleri yerine getirebilirsiniz. Her ana modüle bir kol modülü tanımlandığı için manipülasyona karşı EN ISO 14119 gereksinimlerine de otomatik olarak uygun hale gelirsiniz.

Arkadan Kaçış İmkanı

Opsiyonel olarak önerilen arkadan kaçış kolu sizi serbest bırakır ! Enerji kesintisinde ya da etkin kapalı tutmada – tehlike alanından hızla çıkmak için kırmızı kapı kolu aşağı doğru basılı tutulur. Tehlike alanındaki çalışmalarda koruma – LOTO uygula- masına uygun aparatı ile yaklaşık 3 asma kilide kadar mandallı dili bloke edebilirsiniz. Böylece ana modülün istenmeden etkinleştirilmesi önlerseniz.

Dayanıklı Tasarım

Cam elyaf ile güçlendirilmiş gövde IP 65 koruma sınıfına sahiptir. 300 Joule’e kadar zorlamalara dayanabilir

Yaygın Bus Sistemleri ile Haberleşme

MGB-PN Profinet, MGB-EI serisi ise Ethernet/IP ile uyumludur.

Euchner MGB Kataloğu İndir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here