Yepyeni Bir Kolaboratif Robot | OMRON TM Serisi

Değişen tüketici trendleri ürün kullanım ömürlerini kısaltmaya devam ederken üreticiler, sık ürün değişimlerinin gereksinimlerini karşılayabilen üretim hatlarına ihtiyaç duyuyor. Buna ek olarak, iş gücü eksikliğinin bir gerçeklik halini almasıyla üreticiler, daha basit ve monoton görevleri otomasyona devretmeye ve insanların daha yaratıcı işlere odaklandıkları çalışma ortamları yaratmaya çabalıyor.

OMRON TM serisi seçme, paketleme ve vidalama gibi geleneksel olarak insanlar tarafından gerçekleştirilen ve otomasyonu zor uygulamaların otomasyonu için kurulumu kolay ve benzersiz bir robot çözümü sunuyor.

Broşür İndir

TM serisinin lansmanı dahilinde Omron, pazar lideri LD serisi otonom mobil robotuyla sorunsuz entegrasyon sağlayan “mobil uyumlu” modelini piyasaya sürdü. Bu sayede kullanıcılar, seçme ve bir tepsiye veya konteynere yerleştirme gibi daha karmaşık görevlerin otomasyonunu sağlayabiliyor ve esnek üretim için üretim proseslerini otonom mobil robotlar aracılığıyla bağlantılı hale getirebiliyor.

OMRON TM serisi dahilinde aşağıdaki özelliklerin kombinasyonlarını barındıran 12 robotu piyasaya sunuyor.

 • Kol uzunluğu: 900 mm, 1100 mm, 1300 mm
 • Taşıma kapasitesi: 4 kg, 6 kg, 12 kg, 14 kg
 • Güç kaynağı: AC, DC
 • SEMI S2 Emniyet Kılavuzuna uygun ya da uygun olmayan

TM Serisi Kolaboratif Robotların Üç Temel Özelliği

 1. Sezgisel arayüz programlama için harcanan zamanı azaltır
  Geleneksel endüstriyel robotlara göre daha düşük kurulum süresi sunar. Akış şeması temelli sezgisel programlama arayüzü ve kolay öğrenme özelliği sayesinde robot programlamacılığı hakkında deneyimi olsun olmasın herkes tarafından programlanabilir.
 2. Entegre kol üstü görsel denetim sistemi kurulum süresini azaltır
  TM serisi dahili görsel denetim ve entegre aydınlatmaya sahiptir, böylece kullanıcı ürünleri daha geniş bir açıyla görebilir. Desen eşleme, barkod okuma ve renk tanıma gibi görüntü sistemleriyle donatılan bu robot sistemi denetim, ölçüm ve sıralama uygulamalarının doğrudan kurulumunu son derece kolay hale getiriyor.
 3. Tüm insan-makine kolaboratif emniyet standartlarıyla uyum sağlayarak kurulum süresini azaltır
  TM serisi insanlarla makinelerin iş birliği yapmasına olanak sağlayan tüm emniyet standartlarıyla uyumludur ve endüstriyel robotlar için geleneksel olarak ihtiyaç duyulan endüstriyel emniyet bariyerlerine gerek kalmadan insanların bulunduğu ortamlarda kullanılabilir ve bu sayede kurulum süresini önemli ölçüde azaltır.
  (Endüstriyel robotlar için emniyet standardı ISO10218-1 ve kolaboratif endüstriyel robotlar için emniyet standardı ISO/TS15066 ile uyumludur)

Ürün serisine TM serisi kolaboratif robotu ekleyen OMRON, insanlar ve makinelerin birlikte emniyetli, esnek ve kolaboratif üretim gerçekleştirmesini sağlamaya devam ediyor ve insanlarla makinelerin uyum içinde üretime katıldığı yenilikçi bir üretim konsepti olan “innovative-Automation!” anlayışına hız veriyor.

“innovative-Automation!”

 Endüstriyel otomasyonda öncü bir şirket olan OMRON, görüntü işleme sensörleri ve diğer algılama cihazlarından servo motorlar gibi çeşitli kontrolörler ile diğer çıkış cihazlarına varan geniş bir ürün, ekipman kontrol ağına sahip. Bu ağ, bir dizi emniyet ürünü ve endüstriyel robotları da kapsıyor. OMRON, bu cihazları yazılım yoluyla birleştirerek, dünya çapındaki tüm üreticiler için çeşitli türlerde eşsiz ve yüksek performanslı otomasyon çözümleri geliştiriyor. OMRON, ürün portföyünde bulunan gelişmiş teknolojilere ve geniş kapsamlı cihaz seçeneklerine dayanarak, “innovative-Automation!” adında bir stratejik konsept öne sürdü. Konsept üç yenilikten oluşmaktadır: “Entegre/Integrated” (kontrol değişimi), “Akıllı/Intelligent” (Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) tarafından sağlanan zeka gelişimi) ve “İnteraktif/Interactive” (insanlar ve makineler arasında oluşan uyum). OMRON, bu konsepti gerçekleştirerek, üretim tesislerine inovasyon getirmeyi hedefliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here